Doğalgaz Tasarrufu | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Doğalgaz Tasarrufu !

Ekonomik doğalgaz yakıt tüketiminin olmazsa olmazı ısı yalıtımıdır.

Markası ne olursa olsun tüm gaz yakıtlı cihazlar, ısı yalıtımıyla doğru orantılı olarak ısı kalitesini ve enerji tasarrufunu arttırır.

Isı yalıtımı ne kadar iyiyse ısı kalitesi ve enerji verimliliği o kadar artar. Isı kaybı minimuma düştüğü sürece gaz yakıtlı cihazın istenilen ısıya ulaştıktan sonraki bekleme süresi uzar, dolayısıyla enerji tüketimi daha düşük olur. Basit bir şekilde örneklendirirsek;

Açık alanda ısınmak için bir ateş yaktığımızı farz edelim, ısınabilmek için ateşe mümkün olduğunca yakın olmamız ve sürekli alevi canlı tutmamız gerekir. Daha korunaklı etrafı kapalı bir ortamda aynı işlemi yaparsak ısının yayıldığını hissederiz. Mümkün olduğunca korunaklı bir alanda aynı işlemi gerçekleştirdiğimizde bir süre sonra ateşi azaltma ihtiyacı hissederiz ve ısı kayıplarını da mümkün olduğunca engellediğimiz takdirde bir süre sonra ısı enerjisine ihtiyacımız minimuma düşer.

Ülkemizde 1999 yılından sonra inşa edilen yapılarda deprem yönetmeliği ve enerji verimliliği kanunu kapsamında gerekli adımlar ve denetimler arttırılmıştır. Yönetmelik öncesi inşa edilen yapılarla sonra inşa edilen yapılar arasında % 50 – 60 varan ekonomik enerji verimliliği sağlanmıştır.

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli, verimli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.