Kombi ile Doğalgazdan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir? | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Kombi ile Doğalgazdan Tasarruf Etmenin Yolları Nelerdir?

Kombi ile doğalgazdan tasarruf sağlamak istiyorsanız ve yüksek gelen faturalarınızdan şikayetçiyseniz önerilerimize kulak verebilirsiniz.

►Kış dönemlerinde kombi cihazınızı sürekli kapatıp açmayı bırakın. Belirli bir derecede sürekli açık kalması doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlar. Eğer evinizi ya da iş yerinizi hep aynı ısıda tutmak istiyorsanız Demirdöküm servis hizmetlerimizi arayarak oda termostatı taktırabilirsiniz. Kablolu ve kablosuz seçenekleri mevcuttur.

►Dairenize ya da yaşadığınız binaya tasarruf sağlamak için izolasyon yaptırmalısınız. Bu sayede kombiyi yüksek ısıda çalıştırmazsınız.

►Petek bakımını ihmal etmeyin! Petek temizleme hizmetimizden faydalanarak petek içlerinde ki tortulardan ve çamurlaşmadan kurtulun. Aynı zamanda reglaj ayarı yaptırın. Bu sayede uzakta kalan petekle kombiye yakın olan petek arasında ki ısı farkı ortadan kalkar.

►Her yıl kombi cihazınızın bakımını aksatmayın ve kombi bakım hizmetlerimizden faydalanın.

►Kombi filtresini düzenli olarak temizlettirin. Pislik tutucu filtre zamanla pislik dolması sebebi ile tıkanmakta ve peteklerde ki ısı kaybı artmaktadır. Kombi bakımı esnasında filtre temizliği de yapılır.

►Peteklerin üzerini ve etrafını kapatmaktan kaçının. Etrafına mobilya koymayın ve perdeler ile petek üstünü kapatmayın.

Doğalgazdan tasarruf sağlama

►Pencere kenarlarına cam silikon yaptırın ya da pencerelerinizi pvc ile kaplatın. Dışarıdan gelen soğuk havanın ortama girmesini engelleyin.

►Petek arka kısımlarına ısı yalıtım levhası yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sıcak hava direk ortama nüfuz edecektir.

►Gece olduğunda yalnızca kombinizin ayarını kısın, kombi cihazını kesinlikle kapatmayın. Çünkü bu durumda eşyalar, zemin, tavan ve duvar soğuduğu için sabah kalktığınızda ev içerisinde buz gibi bir hava ile karşılaşırsınız. Yalnızca ayarını kısın.

►Musluktan gelen su aşırı sıcak geliyorsa ve ılıştırma ihtiyacı duyuyorsanız bu durumda doğalgaz sarfiyatınız artacaktır. En doğrusu kombi cihazından sıcak su derecesini azaltarak kullanım sağlamaktır.

►Termostatik vana ya da oda termostatı kullanarak ortam ısısını istediğiniz derecede tutun. Oda termostatı kombi cihazına bağlantı sağlanarak odaya yerleştirilir ve kombi istenen ısıya ulaştığında çalışmasını durdurur. Bu sayede tasarruf sağlanır. Termostatik vana ise peteklere takılarak üzerinde ki rakamlar ile petekleri ayrı ayrı istenilen ısıda tutmayı sağlar. Örneğin; fazla kullanmadığınız bir odanız varsa burada ki petekleri kısık ayarda tutabilir ve bu sayede doğalgazdan oldukça tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm maddelere siz de dikkat ederseniz kış aylarında doğalgaz faturalarınızdan %30 ve %40’lara varan tasarruflar sağlayabilirsiniz. Kombi bakım, onarım, tamir ve petek temizleme hizmetleri için Vaillant kombi servis hizmetlerimizi hemen arayabilirsiniz.

İstanbul Vaillant Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.