" F " Kodları | Vaillant Servis

” F ” Kodları - Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi F 11 Arızası

Vaillant kombi dönüş suyu NTC sensör arızası ve/veye sensör kısa devre. Elektronik kart dönüş suyu NTC sensöründen bilgi alamıyor. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

Top

Vaillant Kombi F 13 Arızası

Vaillant kombi sıcak su aqua konfor sensörü (hall sensör) kısa devre ve/veya arızalı. Elektronik kart hall sensörden bilgi alamıyor. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !  

Top

Vaillant Kombi F 74 Arızası

Vaillant kombi basınç sensörü arızalı ve/veya kısa devre. Elektronik kart basınç sensöründen bilgi alamıyor. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

Top

Vaillant Kombi F10 Arızası

Kalorifer gidiş sensörü arızalı veya kısa devre var. Kombi cihazının ısıttığı tesisat suyunun ısısını ölçen, cihaz içinde tesisat gidiş hattı üzerinde bulunan NTC ısı sensörü kısa devre veya NTC arızası.   Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli, verimli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

Top

Vaillant Kombi F36 Arızası

Bacalı Vaillant Plus kombi cihazlarında, baca çekiş problemi olduğu anlamına gelir veya atık gaz sensörlerinin arızalı olması durumunda f36 arızası verir. Yapılması gereken öncelikli olarak son bir yıl içinde baca temizliği yaptırmadıysanız acilen baca temizlik işlemini ” İtfaiye ” kurumunu arayıp yaptırmanız. Buna rağmen arıza tekrarı yaşanıyorsa Vaillant Servis ile iletişime geçin.  

Top

Vaillant Kombi F 75 Arızası

Vaillant kombi basınç sensörü basınç farkını algılıyamıyor. Devirdaim pompa gurubu arızalı ve/veye sistemde hava var. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

Top

Vaillant Kombi F 29 Arızası

F29 karşılığı ; Ön ateşleme başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor, brülörde alev oluşuyor. Fakat bir süre sonra herhangi bir sebepten alev sönüyor. Olası Sebepler ; a) Baca yerinden çıkmış b) Prosestat arızalı c) Gaz valfi arızalı d) Elektronik kart arızalı Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek ve verimli, ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin ! Ayrıntılı bilgi soru ve sorunlarınız için lütfen iletişime geçin, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.  

Top

Vaillant Kombi F 28 Arızası

Vaillant F28 Hatası ve Karşılığı : Ön ateşleme denemelerinde alev oluşmuyor. Sebepler ; a) Gaz vanaları kapalı b) Elektrotlar oksitlenmiş c) Gaz Valfi arızalı d) Elektronik kart arızalı Tüketicinin yapması gereken ; a) Gaz vanalarını kontrol edin, açık olduklarından emin olun. b) Cihazı resetleyin, bu işlemi arıza devamında 2-3 sefer tekrarlayın. Şikayetin sık sık tekrar etmesi servis müdahalesi gerektirir. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek ve verimli, ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin ! Ayrıntılı bilgi soru ve sorunlarınız için lütfen iletişime geçin, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.  

Top

Vaillant Kombi F 05 Arızası

Vaillant Kombi F05 Karşılığı; Atık gaz dış PTC sensörü arızası (Yalnız Vaillant Bacalı Kombi “ATMO” Cihazlarında) Tüketicinin Yapması Gererken; Vaillant Kombi cihazı resetlendikten sonra arıza tekrarı varsa Vaillant Servis çağırınız. Vaillant Kombi F05 Sebepleri; -Dış PTC sensörü bağlantısı kopuk. -Dış PTC sensörü arızalı. NOT: Bacalı kombi cihazlarında, baca sensörleriyle alakalı arızalarda tüketici emniyeti açısından öncelikle baca temizliğine yönlendirilir. Hermatik olmayan atık gazı mesken bacası yoluyla atan cihazları kullanan tüketiciler YILDA BİR KEZ baca temizliği yaptırmalıdır.   Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli, verimli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !    

Top

Vaillant Kombi F 22 Arızası

Vaillant Kombi F22 Karşılığı; Yetersiz su, ideal olan su basıncı seviyesi 1,5 bar. Tüketicinin Yapması Gereken; Su basıncını 1,5 bara yükseltip gerekirse cihazı resetleyin, sık sık su basıncında dengesizlik gözlemleniyorsa servis müdahalesi gerektirir. F23, F24 Vaillant Kombi cihazları muhtelif modellerinde yetersiz su basıncı, iki NTC arasında gerekli ısı farkının oluşmaması veya devirdaim pompası problemi anlamına gelir. Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek ve verimli, ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !      

Top
1 2 Sayfa 1 ... 2
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.