Sıcak Su | Vaillant Servis

Sıcak Su - Sık Sorulan Sorular

Tüketici Soruları Sıcak Su

Soru : vailant marka kombim kalorifer ısıttıgı halde sıcaksu açtıgımda devreye girmiyor.musluktan soguksu geliyor.bazen kendi kendine sıcaksu verip tekrar soguyor.musluk sıcaksu ledi yanmıyor. Cevap : Öncelikle günaydın Aqua tirübün dediğimiz bir parça var fabrikasyon ömrü 4-5 yıl arasında, görevi sıcak su musluğu açıldığında kombi cihazının musluğun açıldığını algılamasını sağlamak. Muhtemelen bu parça deforme olmuştur. Bakınız : Sıcak Su Arızası Umarız yardımcı olabilmişizdir. İyi günler.

Top

Vaillant Kombi Sıcak Suyu Açınca Petekler Isınıyor

VAİLLANT KOMBİ ÜÇ YOLLU VANA ÇALIŞMA PRENSİBİ Vaillant kombi cihazları çift eşanjörlü olup, kalorifer peteklerini ısıtırken ana eşanjörü, konfor suyu aqua konfor özelliği çalışırken plakalı eşanjörü (ikinci eşanjör) kullanır. Bu iki eşanjör arasında hangisinin çalışması gerektiğini belirleyen üç yollu motorlu vana görev yapar. Sıcak su musluğu açıldığında üç yollu motorlu vana kalorifer kapısını kapatır, cihazın plakalı eşanjör üzerinden, konfor suyu sıcak su musluğu yönünde çalışmasını sağlar. Musluk kapatıldığında Vaillant kombi cihazında kalorifer talebi varsa, üç yollu motorlu vana plakalı eşanjör kapısını kapatır ve cihazın ana eşanjör üzerinden kalorifer peteklerini ısıtması yönünde çalışmasını sağlar. Sıcak kullanımı esnasında peteklerin ısınması, üç yollu vananın konum belirleme işlemini…

Top

Vaillant Kombi Sıcak Su Arızası

SICAK SU TALEBİNİ ALGILAMIYOR a) Yukarıdan aşağıya led göstergeli cihazlarda (VCK, VUW) musluk resmi olan led 2 yanmaz. b) Dijital ekranlı cihazlarda (VUW, Turbotec) ekranda musluk resmi çıkmaz. c) Soldan sağa 3 led göstergeli (kırmızı, sarı, yeşil) cihazlarda (VUW, Turbotec) yeşil led “yanıp-sönmez” (Sıcak su musluğu açıldığında yanıp-sönme özelliği vardır). Direk yanıyorsa bkz: aqua konfor özelliği aktiftir.   1 Aqua Tribün çok düşük su debilerinde elektromanyetik özelliği sayesinde Vaillant Kombi cihazının sıcak su talebi olduğunu algılamasını sağlar. Yeni nesil Vaillant kombi cihazlarında kullanılmaktadır. Fabrikasyon ömrü kullanıma bağlı olarak  4 ile 7 yıl arasında değişir.   2 Mekanik üç yollu vana iç takımı. Çalışma prensibi…

Top

Vaillant Kombi Sıcak Su Vermiyor

Su Hiç Isınmıyor ! a) Yukarıdan aşagıya led göstergeli Vaillant kombi cihazlarında, musluk resmi olan led yanmaz, b) Sağdan sola led göstergeli (küçük dijital ekranlı) Vaillant kombi cihazlarında en sağdaki yeşil led yanıp sönmez, c) Led göstergesi olmayan büyük dijital ekranlı Vaillant kombi cihazlarında dijital ekranda musluk resmi belirmez. Su Ilık – Sıcak – Soğuk Randımansız ! Yukarıdaki göstergelerin hepsi olumlu, Vaillant kombi cihazı sıcak su musluğunun açıldığını algılıyor fakat su sıcaklığı randımansız, ısınıp soğuyor. Bakınız :     

Top

Vaillant Kombi Sıcak Su Ayarı

İsteğe bağlı minimum 35°, maksimum 65° aralığında ayarlanabilmektedir. İdeal sıcak su kullanımı duş sıcaklığı baz alındığında bayanlarda 41°, erkeklerde 39° dir. Kombi cihazından musluk arasındaki mesafe ve mevsimsel ısı kayıpları dikkate alındığında standart bir meskende (100 – 150 m²) verimli kullanım ayarı 45 – 50° dir. Sıcak su konumunu yüksek ısılara ayarlayıp, bol miktarda soğuk su ile aşılama yapmak doğalgaz enerjisiyle ısıttığımız suyu, tekrar suyla soğutmak anlamına gelir. Kombi cihazları maksimum enerji tüketimini sıcak su konforu için kullanmaktadır.  

Top

Vaillant Kombi Led 2 Arızası

Led 2 musluk resminin olduğu, sıcak su konumuyla ilgili göstergedir. İkaz (yanıp sönme) özelliği yoktur. sıcak su musluğu açıldığında devreye girer, musluk açılmasına rağmen yanmıyorsa Aqua Tirübün arızalıdır. Vaillant Servis çağırınız. Bakınız :    

Top

Sıcak su kullanırken petekler ısınıyor

Çift eşanjörlü Vaillant Kombi cihazlarında, kullanıcı talebi doğrultusunda, konfor suyu veya kalorifer peteklerinin çalışma önceliğini belirleyen, yön veren üç yollu motorlu vana arızalarında karşılaşılan bir şikayettir. Kışın kalorifer konumu aktifken arıza tespiti zordur. Sıcak su musluğu açıldığında, kalorifer talebi olsa dahi, üç yollu motorlu vana peteklere giden yolu kapatıp, Vaillant Kombi cihazının konfor suyu yönünde çalışmasını sağlar. Şebeke suyu kireç yoğunluğu ve zamanla tesisatta oluşan tortu, çamur üç yollu motorlu vana çalışma prensibinde aksaklıklara neden olur.    

Top

Vaillant Kombi Aqua-Konfor Durum Kodları

S.20 Boyler dolumu/aqua-Konfor fonksiyonu için pompa çalışması S.24 Brülör devrede Durum kodları ” S ” tüketicinin kullanacağı bir özellik değildir. Tekniker geri bildirim kodları olarak da adlandırılır. Vaillant Kombi cihazının o anda hangi talep doğrultusunda, çalıştığını ve ne aşamada olduğunu anlamamızı sağlar. Vaillant Kombi bakımı esnasında teknik elemanların, cihazın çalışma aşamalarını gözlemlediği bir özelliktir.

Top

Vaillant Kombi Aqua ve Aqua-Konfor Özelliği

Aqua Özelliği ; Vaillant Kombi cihazlarında tüketici sıcak su talebi olduğunda brülör devreye girdikten sonra, Vaillant Kombi cihazından açık olan musluğa kadar olan tesisat mesafesi kadar tesisatın içinde bulunan suyun ısı derecesine maruz kalırız ve suyun yavaş yavaş ısınarak istediğimiz ısıya (sıcak su konum düğmesinde ayarladığımız derece) ulaştığını hissederiz. Aqua-Konfor Özelliği ; Bu özellikte ise her halükarda Viallant Kombi cihazından açık olan musluğa kadar olan tesisat mesafesindeki suyun ısısına maruz kaldıktan sonra, direk istediğimiz ısıda (sıcak su konum düğmesinde ayarladığımız derece) su alırız. Aqua-Konfor Özelliğinin Aktif  Hale Getirilmesi ; İsteğe Bağlı ” Yalnızca Dijital Ekranlı Vaillant Kombi Cihazlarında Mümkün” Cihaz kontrol…

Top
1 2 Sayfa 1 ... 2
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.