Tüketici Soruları Kombi Havası, Peteklerin Havası Nasıl Alınır | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Tüketici Soruları Kombi Havası, Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Soru:

Vaillant marka kombi kullanıyorum kombinin ve peteklerin havasını nasıl alabilirim

Cevap:

İyigünler

Öncelikle ne kombi cihazları nede radyatörler kendiliğinden durduk yere hava yapmaz. Kombinin yıllık periyodik bakım işlemi esnasında suyu boşaltılıp bakım işlemi sonunda tekrar doldurulduğunda cihazda hava sıkışması olabilir. Cihazda otomatik purjör dediğimiz bir parça sayesinde sıkışan hava sistemden atılır. Bakım işlemini gerçekleştiren teknisyenler bu durumu gözlemler.

Radyatörlerde de aynı şekilde suyu boşaltılıp tekrar doldurulmadığı sürece kendiliğinden hava yapması söz konusu değildir. Tesisat yıkama veya tesisatta tadilat gibi bir işlem yapıldıysa su tahliye edilip tekrar doldurulduysa bazı peteklerde hava sıkışması olabilir. Bu durumu tüketicide rahatlıkla test edebilir;

” RADYATÖRÜN ÜST KISMI” sağlı sollu bir tarafı sıcak diğer tarafı soğuk ise o radyatörde hava sıkışması vardır. Eğer radyatörün üst kısmı her iki uçta da eşit ısınıyorsa kesinlikle o radyatörde hava sıkışması yoktur. Hava sıkışması olduğunu tespit ettiğiniz radyatörün soğuk olan yanında üst kısmında küçük bir müşür vardır müşürü gevşeterek ( purjör anahtarı, kelebek anahtar nalburdan temin edebilirsiniz) radyatör havasını tahliye edebilirsiniz. Hava boşalıp müşürden su gelene kadar beklemeniz gerekmektedir.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.