Tüketici Soruları Kombinin Basıncı Nasıl Düşürülür ? | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Tüketici Soruları Kombinin Basıncı Nasıl Düşürülür ?

Soru :

Merhaba Vaillant marka kombim var petekleri çalıştırdığımda basınç yükseliyor bir süre sonra kombi durduğunda bu sefer basınç sıfıra kadar düşüyor. Su doldurmak zorunda kalıyorum. Basınç yükseldiğinde tedirgin oluyorum yükselen basıncı nasıl düşürebilirim yardımınızı rica ediyorum.

Cevap :

Öncelikle cihazın acilen bakıma ihtiyacı var. Isınınca genleşip yükselen basıncın, cihaz soğuduğu zaman da 1,5 bar seviyelerinde kalması gerekir. Uzun süre bakım yaptırılmamış cihazlarda bu tarz sorunlara sık rastlarız. Bakım esnasında genleşme tankına (denge tankı) uygulanacak işlem sonucunda bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bkz : Bakım esnasında yapılması gerekenler

Telaşlanmanıza gerek yok, sadece su basıncı 3 bar ve üzerine çıkarsa cihazın altından su akıtır fazla suyunu otomatikman tahliye eder. Tamamen susuz kalırsa da F22 hatası verir ve çalışmaz. Ta ki siz su basıncını 1 – 1,5 bar seviyesine getirene kadar.

Geçici olarak yükselen basıncı, tesisat tahliye musluğundan varsa eğer genellikle ıslak zemin olduğu için banyoya konmuştur oradan boşaltabilirsiniz. Tahliye musluğu yoksa herhangibir peteğin hava alma müşüründen boşaltabilirsiniz.

Anacak en kısa sürede cihaza yıllık bakım yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.