Vaillant Kombi F 13 Arızası | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi F 13 Arızası

Vaillant kombi sıcak su aqua konfor sensörü (hall sensör) kısa devre ve/veya arızalı. Elektronik kart hall sensörden bilgi alamıyor.

Vaillant kombi F 13 arızası görüldüğünde bu arıza kodu aqua konfor sensörü yani hall sensörünün arızalı olduğunu göstermektedir. Bu durumda elektronik kart hall sensöründen bilgi alamaz ve kombiniz F 13 arızasını verir.

Kombi cihazının tüm çalışan parçalarının kontrol mekanizması olan elektronik kart her parçaya ayrı komut verir ve bu parçaların çalışmalarını koordineli olarak sağlar. Olası arıza durumlarına karşı da kombi cihazınızı koruma altına almaktadır. Korumaya aldığı cihazınızın hangi arızadan dolayı çalışmadığını ise bu arıza kodları ile sizlere bilgi verir. Ekranda beliren bu kodlar her kombi markası ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Kombi cihazlarının anakartları bile markaya ve modele göre değişmektedir.

Yetkili servisler anakartta herhangi bir arıza meydana gelmişse direk anakartı sıfırı ile değiştirmektedir. Yüksek maliyetlere sebep olan bu durum Vaillant servis hizmetimiz sayesinde anakartın tamiri ile çok daha cüzi miktarlara çözülmektedir. Sıfır takılan kartlara nasıl garanti veriliyorsa Vaillant servis hizmetimizde tamir ettiği karta 1 yıl boyunca garanti sunmaktadır.

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

 

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.