Vaillant f 22 arızası | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi F 22 Arızası

Vaillant Kombi F22 Karşılığı;

Yetersiz su, ideal olan su basıncı seviyesi 1,5 bar.

Tüketicinin Yapması Gereken;

Su basıncını 1,5 bara yükseltip gerekirse cihazı resetleyin, sık sık su basıncında dengesizlik gözlemleniyorsa servis müdahalesi gerektirir.

F23, F24 Vaillant Kombi cihazları muhtelif modellerinde yetersiz su basıncı, iki NTC arasında gerekli ısı farkının oluşmaması veya devirdaim pompası problemi anlamına gelir.

Vaillant F22 Arızası Çözümü

Vaillant kombi cihazlarında hemen hemen aynı anlama gelen F22, F23 ve F24 arıza kodları kuru yanma sorununu bizlere bildirmektedir. Öncelikle bu arıza probleminde kombi sisteminde suyun olup olmadığını kontrol edin.

Kombinizin basıncı düşükse eğer kombi cihazının alt kısmında bulunan su basma vanasını açın ve su bar göstergesi 1,5 bara çıkana kadar su basıncını gerçekleştirin. Eğer basınç düşük değilse veya basınç yükseltmenize rağmen halen sorun devam ediyorsa kombinizi resetleyin.

Kombi cihazı resetleme sonunda herhangi bir düzelme göstermiyorsa o zaman kalorifer tesisatın da bir tıkanma olabilmektedir ya da pompada bir sorun olabilir. Ana eşanjörde kireçlenme, tıkanma ve kalorifer filtresinde tıkanıklık olabilir.

Bu durumda Vaillant servis hizmetimizi arayarak ekibimizi çağırabilir ve profesyonel petek temizleme ekibimiz sayesinde kalorifer tesisatını temizletebilirsiniz.

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek ve verimli, ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.