Vaillant Kombi F 29 | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi F 29 Arızası

F29 karşılığı ; Ön ateşleme başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor, brülörde alev oluşuyor. Fakat bir süre sonra herhangi bir sebepten alev sönüyor.

Olası Sebepler ;

a) Baca yerinden çıkmış

b) Prosestat arızalı

c) Gaz valfi arızalı

d) Elektronik kart arızalı

Elektronik Kart Arızası Sebepleri Nelerdir?

Vaillant kombi elektronik kart arızası bazı elektronik devrelerden kaynaklı arıza verebilmektedir. Arıza belirtisini gösteren Vaillant F 29 arıza kodu da cihazın ana kartında sorun olabileceğini kullanıcılara göstermektedir. Eğer kombi cihazınız dijital göstergeli değilse kombi led ışıklı bir kombi cihazıysa bu durumda ana kart arızası olarak kırmızı ışık yanıp sönecektir.

Çünkü led panellerde arıza kodu yoktur. Dolayısı ile her zaman kırmızı ışığın yanıp sönmesi elektronik kart arızası nedeni değildir. Genellikle anakart arızalarında pompa, gaz valfi ve fan gibi devrelerden kaynaklı arızalar meydana gelmektedir.

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek ve verimli, ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin ! Ayrıntılı bilgi soru ve sorunlarınız için lütfen iletişime geçin, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.