Vaillant Kombi F10 | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi F10 Arızası

Kalorifer gidiş sensörü arızalı veya kısa devre var.

Kombi cihazının ısıttığı tesisat suyunun ısısını ölçen, cihaz içinde tesisat gidiş hattı üzerinde bulunan NTC ısı sensörü kısa devre veya NTC arızası.

NTC Nedir?

Kombi cihazı içerisinde bulunan NTC isimli parça ısı algılama görevini üstlenmektedir. Kombi cihazı içerisinde birden fazla NTC sensör bulunmaktadır. Eğer kalorifer sensörü arızalı ise bu durumda petekler olması gereken ısıdan daha asınır ya da petekler hiç ısınmaz. Eğer kombi cihazı içerisinde ki sıcak su NTC sensörü arızalı ise bu durumda da sıcak su gelmez.

NTC Sensör Neden Arızalanır?

Ntc normalde ısıya dayanıklı bir parçadır fakat sürekli ısıya maruz kaldığı için zamanla arızalanmalar meydana gelmektedir. Bu arızanın sebepleri arasında kullanılan suyun kireçli olması da sayabileceğimiz sebepler arasındadır.

NTC Arızası Çözümü

Eğer siz de sıcak su alamıyor, derece ne kadar yüksek olursa olsun petekleri ısıtamıyorsanız ya da Vaillant kombi F10 arızası vermiş ise bu durumda NTC sensörde sorun var diyebiliriz.

NTC sensör arızasını çözümlemek için mutlaka Vaillant servis hizmetimizi aramanız gerekmektedir. Adresinize gönderilen profesyonel ekibimiz arızanın nedenini tespit etmektedir. Ardından kullanıcıya arızanın neden kaynaklandığı bilgisini vererek gerekli parçanın değişimi için size fiyat bilgisini sunar. Eğer kullanıcı onay verirse parça değişimi yapılarak sorun çözülür. NTC tamiri yapılmayan bir parçadır ve bu sebeple direk sıfır parça ile değişimi sağlanmaktadır.

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli, verimli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.