Vaillant Kombi Su Akıtıyor | Vaillant Servis

Sık Sorulan Sorular

Vaillant Kombi Su Akıtıyor

emniyet_ventili

Kombi Cihazları 2 Sebepten Su Akıtır.

 

 

 

 

1

Bir yıldan uzun süre bakım yaptırılmamış kombi cihazlarında en çok rastlanan şikayet su akıtma, damlatma şikayetidir.

Aslında bakımsız markası ne olursa olsun tüm kombi cihazlarında aynı şikayet yaşanmaktadır.

Kalorifer tesisatı kapalı devre bir sistemdir. Isınan su ısıtılma derecesine göre genleşmeye maruz kalıp, soğuk hacminden fazla bir duruma gelecektir.

100 Lt su 90 °C de ortalama 4 Lt genleşir, dolayısıyla kapalı devre kalorifer sisteminde genleşen bu su miktarının bir haznede toplanması gerekir, kombi sistemlerinde bu hazneye genleşme tankı denir. Uzun süre bakım yaptırılmamış Vaillant kombi cihazlarının (ve muhtelif marka) genleşme tanklarında deformasyon meydana gelir. Dolayısıyla kapalı devre kalorifer tesisatlarındaki su genleşme sonucu bir süre sonra imbisat haznesi bulamayınca emniyet ventilinden su akıtmaya başlar.

Emniyet ventili  kapalı devre kalorifer tesisatının soğukken 1,5 bar olması gereken su basıncının, istenmeyen sebeplerle 2,5 – 3 bar basınca yükselmesi sonucu, tesisatın zayıf noktalarında oluşabilecek deformasyonları önlemek ve sistemdeki yüksek basıncı tahliye etmek amacıyla kullanılan bir parçadır.

2Şebeke su basıncından kaynaklı Plakalı Eşanjör ve doldurma musluğunda oluşabilecek deformasyonlar.

Bkz: Şebeke Su Basıncı ve Önemi

Öngörülebilir arıza oluşumlarını engellemek, güvenli, verimli ve ekonomik yakıt tüketimi için Vaillant Kombi yıllık periyodik bakımlarını ihmal etmeyin !

İstanbul ve Ankara Servis, Bakım ve Teknik Destek için; 0216 576 0 333 - 0553 804 40 65
Top
vaillantmail

Vaillant İklimlendirme Teknolojileri Servis Hizmetleri

Firmamız Vaillant Kombi Klima Isıtma Soğutma Sistemleri Ürünlerine Markadan Bağımsız Özel Teknik Servis Hizmeti Sunmaktadır.